Département de la Réunion
Ostrov Réunion je nejjižnějším ze souostroví Maskarény v Indickém oceánu. Leží 800 km východně od Mauricia. Je francouzským zámořským departementem.
Ostrov o rozloze 2.512 km2 byl objeven roku 1513, Francouzi obsazen v roce 1638 a pojmenován Ile de Bourbon. Francouzští kolonisté sem dováželi africké otroky pro práci na nově založených plantážích cukrové třtiny. Později na ostrov přicházeli i malajští, čínští a indičtí dělníci. Dnešní obyvatelstvo tvoří potomci všech přistěhovalců většinu představují míšenci - kreolové. Úředním jazykem je francouzština, hovoří se však kreolštinou. Většina obyvatel je římsko-katolického vyznání. 635 tisíc obyvatel ostrova je francouzskými občany a mají ve francouzském parlamentu tři poslance a dva senátory. Místní vládu tvoří 36 volených členů, předsedá jí prefekt, jmenovaný francouzskou vládou.
Ostrov je vulkanického původu a je velmi hornatý, po obvodu měří 209 km. Pohoří na západě dosahuje výšky 3.069 metrů s nejvyšší horou Piton des Neiges (3.069 m). Je stále aktivní sopkou. Na jihovýchodě se rozkládá pohoří s několika činnými sopkami, z nichž nejvyšší je Piton de la Fournaise (2.510 metrů). Dominantou středu ostrova jsou tři hluboká údolí nebo kaňony nazývaná cirques. Jmenují se Cilaos, Mafate a Salazie. Kupodivu nebyla vytvořena erupcemi, ale erozí. Tropické podnebí zmírňují severovýchodní pasáty, které přinášejí vydatné dešťové srážky, ale občas i ničivé cyklóny. Díky hornatému profilu je počasí velmi rozdílné a všeobecně je možno konstatovat, že jih a jihovýchod ostrova je vlhčí a chladnější než sever a severozápad.
Váš dotaz nám můžete zavolat nebo napsat prostřednictvím kontaktního formuláře.